fbpx

Pakiety i oferty

rezerwacja

Lato, Słońce, Długie dni – spędź je na świeżym powietrzu

Skorzystaj z atrakcji, jakie oferuje okolica hotelu HIEX RZESZÓW

Rezerwat przyrody "BÓR" - odległość od hotelu 2 km 

Na trenie rezerwatu znajdują się dwie ścieżki przyrodnicze – krótsza o długości 4 km, oznaczona kolorem pomarańczowym i dłuższa o długości 7 km, oznaczona kolorem czerwonym. Można pokonać je pieszo lub na dwóch kółkach. Część trasy od przystanku 1 do 6 jest wspólna. Łącznie na ścieżce znajduje się 14 przystanków z tablicami informacyjnymi. Na końcu ścieżki znajduje się zielona klasa z tablicami o treści przyrodniczej. Dostępne jest również miejsce na ognisko, ławy, stoły i zadaszona wiata.

Ścieżka turystyczna "Szlakiem Starego Wisłoka" 

Szlak prowadzi wzdłuż koryta starego Wisłoka, który przed laty zmienił swój bieg i na odcinku wytyczonej trasy przecina teren trzech gmin: Trzebownisko, Krasne i Czarna. Można pokonać go pieszo lub na dwóch kółkach. 

Sprawdź
dostępne terminy

W Rezerwacie Przyrody BÓR znajdują się również miejsca pamięci historycznej: 

  • Zbiorowa mogiła i pomnik pamięci Żydów rzeszowskich, odsłonięty w roku 1995. Jak podaje historia w lipcu i sierpniu roku 1942 Niemcy rozstrzelali tu około 5000 Żydów z rzeszowskiego getta. W tym miejscu zamordowano i pochowano także około 300 Polaków. 
  • Pomnik ku pamięci Władysława Kojdra, wybitnego działacza ruchu ludowego, który tutaj został zamordowany dnia 17 września 1945 r

Sympatykom myślistwa polecamy wizytę w Strzelnicy Myśliwskiej zmodernizowanej w 2005 roku przed Mistrzostwami Kół PZŁ w strzelaniach myśliwskich. Nabrała wówczas nowego blasku i stała się obiektem odpowiadającym wysokim standardom.

Rewards Club

Zbieraj punkty, zatrzymując się w jednym z 4600 hoteli lub korzystając z naszych promocji i partnerów.
dołącz dzisiaj